+420 739 492 387 info@koalaenglish.eu

Marek

Marek

lektor angličtiny

O angličtinu se zajímám už od svých 11 let, kdy jsem byl nadšeným hráčem videoher v originálním anglickém jazyce. Stejně jako nadšení pro gaming, ani to pro jazyk mě neopustilo.

Už na základní škole jsem se stal vítězem několika angličtinářských olympiád jako např. Basic Lingua na PSJG, díky které jsem měl možnost složit svůj první mezinárodní certifikát v 8. třídě. Láska k jazyku mě nepřešla ani po absolvování základní školy. Začal jsem studovat Obchodní akademii v Hradci Králové, obor ekonomické lyceum se zaměřením na jazyky. Školu jsem reprezentoval na hradeckém veletrhu studentských firem a zvítězil v soutěži 90 vteřin před investorem v angličtině. Úspěšně jsem složil Cambridgeské zkoušky ESOL na úroveň C1.

Před nastoupením na pozici lektora v Jazykové škole Koala jsem doučoval známé anebo studenty přes internet.

V mých hodinách se snažím žákům gramatiku a slovíčka vysvětlit tak, jako by jim je vysvětloval jejich kamarád, a ne žádná učebnice. Věřím v osobitější přístup k výuce. Vždy s gramatikou spojuji všelijaká zajímavá témata, ke kterým se žáci vyjadřují, sledujeme anglické scény z filmů, posloucháme a rozebíráme texty k písničkám. Ke každému přistupuji individuálně a v mých hodinách bojuji o jazykový pokrok. Nemám však problém, pokud si žák chce hodinu z části vést sám či má nějaké konkrétní přání.