O jazykové škole

Jak to všechno začalo?

V roce 2012 se v malebných učebnách blízko centra v  Hradci Králové zrodila „Koala English Language School“. Výuka se soustředila hlavně na individuální studium anglického jazyka pro veřejnost i firmy a postupně jsme začali učit i němčinu a španělštinu.

V roce 2018 byla jazyková škola přejmenována na „Jazyková škola Koala“ a rozšířili jsme nabídku o skupinové kurzy v miniskupinkách o 3-5 lidech a letní 5denní kurzy pro školáky. Do naší jazykové rodiny přibyla také francouzština a italština.

Rok 2020 byl zlomový nejen kvůli celosvětové pandemii, ale i kvůli nutnosti přejít na online formu výuky, na kterou jsme si rychle zvykli. O rok později jsme se mohli opět vrátit k prezenční formě výuky, nicméně výhody online výuky se nám zalíbily natolik, že aktuálně učíme nejen prezenčně, ale i online.

Rok 2022 je plný nových sil a nápadů, a proto byla založena společnost „Jazyková škola Koala s.r.o.“. V létě spouštíme nové intenzivní jednodenní a víkendové kurzy angličtiny, v novém školním roce 2022/2023 rozšiřujeme nabídku a otevíráme mimo jiné i skupinové kurzy pro 6-12 účastníků.

Jak učíme?

Za 10 let naší existence jsme vyzkoušeli již několik metod výuky jazyků. Nejvíce se nám osvědčila ta vlastně nejjednodušší – používat selský rozum a poslouchat přání našich studentů. Ať se jedná o individuální lekci nebo skupinový kurz, každému šijeme lekce na míru a snažíme se, aby si student z každé lekce odnesl nové znalosti, dobrou náladu a těšil se zase na lekci příští.

Velkou část lekcí vždy věnujeme konverzaci v daném jazyce. Mluvení je dle nás ta nejdůležitější část studia jazyků a bez něj se lze jazyk naučit jen těžko. Veškerou gramatiku a slovní zásobu převádíme do konverzace, abychom studentovi pomohli si daný jev lépe zapamatovat. Samozřejmě používáme také učebnice a pracovní sešity, které se nám za léta praxe osvědčily nejvíce. Vytváříme také vlastní studijní materiály.

Lektory si do našeho týmu vybíráme velmi pečlivě a každý musí před začátkem práce u nás absolvovat školení, díky kterým jsou lektoři skvěle připraveni na své první lekce. Jsme pyšní na to, že můžeme říct, že máme mladý kolektiv nadšených a velmi kreativních a profesionálních lektorů, které jejich práce baví.

Volnočasové aktivity pro naše studenty

Našim studentům neustále připomínáme důležitost pravidelného studia. Čím více se jazykem obklopíte, tím lépe a rychleji se učíte. Proto pro naše studenty pořádáme pravidelné akce, díky kterým si učení zpestří. Navíc potkáte další studenty, kteří se jazyk chtějí naučit stejně jako Vy.

MOVIE NIGHT

další termín: 13. září v 18.00 hodin

GAME NIGHT

další termín bude brzy zveřejněn

AFTERNOON CONVERSATION

další termín bude brzy zveřejněn

„Věříme, že každý se jazyk dokáže naučit, chce to jen správnou motivaci, nadšeného lektora a trpělivost. U nás dbáme na příjemnou atmosféru v hodinách a přátelský přístup. Rádi Vás navedeme na správnou cestu a pomůžeme Vám se v jazycích zdokonalit.“
– Tým Jazykové školy Koala