+420 739 492 387 info@koalaenglish.eu

Metoda Speak Direct

Metoda Speak Direct

O metodě Speak Direct

Metoda Speak Direct je přímá metoda stejně jako Callanova metoda. Podobně jako všechny přímé metody se Speak Direct soustřeďuje na aspekt cizího jazyka, který je nejtěžší zvládnout – na mluvení.

Při použití metody Speak Direct se studenti učí tím, že během výuky neustále mluví.

Lekce je uspořádána ve formě speciálně navrženého dialogu mezi učitelem a každým ze studentů ve skupině. Každý student musí odpovědět na učitelovy otázky přímo v novém jazyce, celou větou, a za současného použití procvičované slovní zásoby a gramatických jevů.

Rodný jazyk se při výuce studentů nepoužívá vůbec, nebo pouze příležitostně při představování nové slovní zásoby, kterou by bylo příliš obtížné nebo pochopit bez překladu.

Když student mluví, učitel mu pomáhá a hned ho opravuje.

Učitel vyučuje nejvyšší možnou rychlostí bez zbytečného zpomalování, čímž si uši studentů přivyknou přirozenému tempu cizího jazyka.

Nejméně 80 % z lekce je věnováno mluvení.

Není třeba, aby si studenti dělali poznámky, protože vše, co učitel říká během výuky, je zaznamenáno jak v učebnicích, tak na CD, které k nim patří.

Více o materiálech potřebných k výuce

Set pro výuku každého jednotlivého jazyka se skládá z 12 knih, z nichž každá obsahuje také CD s nahranými lekcemi pro vás. Knihy jsou velmi dobře přizpůsobené pro snadné používání a jejich tvůrci je mnohokrát testovali, aby odladili všechny nedostatky.

Často kladené dotazy

Je metoda vhodná pro úplné začátečníky?
Ano, i pokud jste úplný začátečník, je pro vás tato metoda vhodná. Ve skutečnosti mnoho našich studentů začíná od strany 1 v první učebnici.

Na jaké úrovni jazyka bude student po dokončení kurzu?
Na konci fází 11 a 12 v setu knih pro každý jazyk budete na takové úrovni, že dokážete složit první zkoušku v daném jazyce.

ZD v němčině,
DELE BASICO ve španělštině
TELC v angličtině

A co ta gramatika?

Gramatika se učíte stejným způsobem jako slovíčka. Učitel vám představí a vysvětlí některý gramatický jev, vy po něm následně opakujete tento jev a plynule přejdete k otázkám a odpovědím, které vám pomohou si daný jev osvojit.

Kolik času zabere projít si materiály od úplného začátku?

To samozřejmě záleží na každém studentovi a je to velmi individuální. Úplný začátečník při 2 lekcích týdně může probrat za rok zhruba 1-2 knihy, pokročilejší studenti pak samozřejmě postupují mnohem rychleji. Velkou roli hraje samozřejmě i domácí příprava. Stačí pravidelně poslouchat CD a občas se podívat do knihy a výsledky pak mohou být opravdu výrazné.

Jaká je cena vzdělávacích materiálů?

Cena jedné učebnice včetně CD je 350 Kč.

Jak si můžu zakoupit knihy k výuce?

Učebnice Speak Direct si můžete koupit přes naši školu. Během ukázkové lekce se dohodneme, jestli je pro vás učebnice nutností či nikoli.

Napsat komentář